Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Kayit Evraklari

Giriş
 

 

BİTLİS POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 


 

 

Geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

 
1) Adayların geçici kayıt için 04 Mart  Pazar günü Saat:17:00’ ye kadar okulumuzda hazır bulunmaları gerekmektedir. 04 Mart  Pazar günü Saat 17:00’den sonra gelenlerin kaydı alınmayacaktır.
 
2) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.
 
I- KAYIT SIRASINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR
 
1-Adaylar Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında düzenleyerek iki (2) suret çıktı halinde getireceklerdir. Evli olan adaylar eşleri için de Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında iki (2) suret düzenleyecek ve eşlerine ait 2 (İki) adet fotoğraf getireceklerdir.
 
2-Adaylar Ek-2 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir.
 
3-Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, liseyi diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi birer adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur)
 
 4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı ve bir adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve bir adet fotokopisi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.
 
5-Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ, 1111 sayılı askerlik kanununun 10. maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlar ise askerlik durum belgesinin ( HİZMET DURUM BELGESİ, MUAF BELGESİ), Askerlik hizmetini yapmayan adayların Tecil (ASKERLİK DURUM BELGESİ yeni tarihli )  asıllarını ve birer adet fotokopilerini getireceklerdir. Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.
6-  İkametgâh belgesi 1 adet  (Evli ise eşi içinde ikametgah belgesi 1 adet ),
 
7-  Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Sisteminden) 2 adet  (Evli ise hem kendilerine hem de eşlerine ait İkişer adet )
 
8- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Nüfus Müdürlüklerinden) getireceklerdir. (Öğrenci adayının Anne, Baba ve Kardeşlerinin olduğu nüfus kayıt örneği)(Not: bazı nüfüs müdürlükleri detaylı Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini anne ve babasına veriyor bu belgeyi o yuzden anne ve babasını götürerek alabilir.)​
 
9- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)
 
10-Ehliyet Fotokopisi,
 
 
 
 
 
 
11-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,
 
12 -Kendisinde veya eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,
 
13-Son altı ay içinde çekilmiş 6 (altı) adet fotoğraf, (Biyometrik Fotoğraf  OLMAYACAK  ve sakal bıyıkta olmayacaktır.)
 
14- Evli ise; evlilik cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi,
 
15- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)
 
16- KPSS Sonuç Belgesi
 
17- Herhangi bir sebepten Dolayı Mahkemesi Devam Eden ya da Mahkemesi Sonuçlanan(Kesinleşme Şerhi ile Beraber) Mahkeme ile ilgili tüm evrakları yanlarında getireceklerdir.
 
18- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.
 
19- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler.
 
NOT: İstenen belgelerin ASILLARINI ve FOTOKOPİLERİNİ getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.
 
II- ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER
 
1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. Resmi İstihkakları Kendilerine Dağıtılıncaya kadar Takım elbise getirmeleri gereklidir. (Takım elbise siyah kumaş, siyah kundura ayakkabı, Mavi gömlek ve Mavi kravat olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)
2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: mavi, siyah gibi), çok renkli yada uçuk renkler (örn: Pembe tonları gibi) olmayacaktır.
3- Terlik
4- Pijama Takımı, iç çamaşırı 
5- El ve Banyo Havlusu
6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)
 
III- POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER
 
1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar),  dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.
2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi
3-  Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi
4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme
5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)
6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.
7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.
8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.
 
 
     
ADRES          : Beşminare Mah. 1327. Sok. No:21 Merkez/BİTLİS
Telefon           : (0434) 228 33 00 – 1034/1036
 
Bitlis dışından gelecek olan öğrencilerimiz Bitlis Merkezde  Şehirlerarası Otobüs Terminali bulunmadığından dolayı  Bitlis’e Van ve Muş taraf gelecek öğrenci adayları Üstün PETROL (TATVAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI)’de inerek (1200 Metre ) Okulumuza ulaşabilirler. Bitlis’e Diyarbakır tarafından gelen öğrenci adayları Rahva Toki 2. Etapta (Tan Plaza Volkswagen Servisi Önünde) inerek (250 Metre) Okulumuza ulaşabilirler.  Ucakla gelmek isteyen Öğrenci Adayları Muş Hava Limanını ve Van Hava Limanını kullanarak Okulumuza ulaşabilirler Muş ve Van Hava Limanından Bitlis İline Servis vardır.
 
*******Öğrenci adaylarımızın internet sayfamızı ve Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr adresini sık sık takip etmeleri gerekmektedir.**********
 


  

 

(Not 1 : Sağlık kurulu raporu okula geldiğinizde Okul tarafından aldırılacaktır. bireysel alınmayacaktır.)

 

 

 

NOT 2: Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilir. Ancak eğitim ve öğretimin başlama tarihinde (04 Mart 2018) bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

 
 
NOT 3:Askerlik hizmetini ifa ederken Bitlis POMEM Müdürlüğüne planlaması yapılan öğrenci adaylarının, 1111 sayılı askerlik kanununun Ek 7. maddesi
 "Emniyet Teşkilatı kadrolarında kadro ve/veya rütbeleri ile ilişkisi devam eden Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personel ile polis eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenim görenler veya bu kurumların giriş sınavlarını kazananlardan askerlik hizmetini yapmamış olanların her türlü askerlik işlemleri ertelenir." hükmü doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.
  
 
​​​​
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS